Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /var/www/1059_tnopc/htdocs/includes/menu.inc).

O konferencji

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa  "Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych"

2019 – Zrównoważony rozwój w ochronie środowiska naturalnego

17-18 października 2019 r.

Białowieża, Białowieski Park Narodowy - Park Pałacowy 11, 17-230 Białowieża

 

Udział w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych" jest bezpłatny.

 

 

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów i partnerów VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych”, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym ważnym dla obszarów chronionych wydarzeniu. Tematem wiodącym tegorocznej konferencji będzie Zrównoważony rozwój w ochronie środowiska naturalnego”.

Tegoroczna, szósta już edycja naszej konferencji odbędzie się w Białowieskim Parku Narodowym w dniach 17 i 18 października 2019 roku. Realizacja konferencji na terenie jedynego polskiego obiektu przyrodniczego na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO tworzy dodatkowy atrybut dyskusji o zrównoważonym rozwoju na obszarach przyrodniczo cennych, zarówno w kontekście środowiskowym, ale także społeczno – gospodarczym.                                    

Podstawowym celem tegorocznej konferencji jest przegląd najnowszych badań i projekcja praktycznych rozwiązań wzmacniających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w dokumencie „Przekształcanie naszego świata: Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030”, w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju oraz w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja, która jest jedynym w Polsce cyklicznym spotkaniem specjalistów z zakresu ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, leśników, planistów przestrzennych, przedsiębiorców i samorządowców umożliwia interdyscyplinarny dialog nt. rozwoju gospodarczego kraju, planowania zintegrowanego z problematyką gospodarowania obszarami przyrodniczo cennymi. 

Przygotowywana VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” jest wspólnym przedsięwzięciem Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce i Instytutu Kronenberga – Fundacji Przyszłości Obszarów Chronionych. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Hajnówce i Polskie Towarzystwo Agrofizyczne PAN. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku patronat honorowy konferencji przyznają m.in. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwa Sportu
i Turystyki.

W obradach VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” uczestniczyć będzie ponad 150 ekspertów z ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, w tym: leśnicy, samorządowcy, przedsiębiorcy, specjaliści z zakresu planowania strategicznego i przestrzennego oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Program tegorocznej konferencji zakłada realizację 9 sesji tematycznych, 40 wystąpień przedstawicieli najważniejszych instytucji i jednostek naukowych w kraju, w tym także wystąpienia reprezentantów KPZK PAN, GDLP, GDOŚ i instytucji samorządowych. Omówione zostaną prawne i organizacyjne aspekty ochrony obszarów przyrodniczo cennych w kontekście prowadzenia zrównoważonej gospodarki turystycznej oraz leśnej. Zaprezentowane zostaną również międzynarodowe doświadczenia w kreowaniu jakości usług turystycznych oraz rozwiązania związane z cyfryzacją i nowymi technologiami służącymi ochronie obszarów przyrodniczo cennych
i zrównoważonej gospodarce turystycznej. 

Będziemy wdzięczni za przyjęcie zaproszenia i Państwa udział w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych”: 2019 - Zrównoważony rozwój w ochronie środowiska naturalnego.

 

                        Z wyrazami szacunku                                       

        

                       

Białystok, 20 maja 2019

Sekretariat Konferencji

mgr inż. Sylwia Lewsza (tel. +48 85/682-95-00 w.46 )

Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce

ul. Piłsudskiego 1A, 17-200 Hajnówka

http://www.tnopc.pb.edu.pl

tnopc@pb.edu.pl

Miejsce Konferencji

Białowieski Park Narodowy
Park Pałacowy 11
17-230 Białowieża
 

     

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.